


Zachęcić drużynę do podejmowania kontrowersyjnych decyzji i ryzyka. Jak na przykład odegrania nieszczęśliwej miłości.
W trakcie rozgrywki nie wolno nic narzucać odgrywającym Yin oraz Samuraja. Mistrzyni Gry powinna słuchać i podsycać relację, jaką gracze wytworzą między bohaterami. Wesprzeć ich w budowaniu związku na zasadach wybranych przez nich samych.
Od początku prowadząca może przypominać Samurajowi, że otrzymał rozkaz bronienia Yin oraz chłopca. To powinno zmotywować gracza do angażowania się w wątki obu postaci.
Punktem kulminacyjnym romansu jest scena retrospekcji – powrotu do dzieciństwa dwójki bohaterów, którzy odkrywają, że łączy ich więcej niż przypuszczali. Od tego momentu wszystko zależy od grających.
Mistrzyni Gry ma za zadanie stworzyć warunki do rozwoju uczucia i pokazywać graczom, że jest miescje na ten wątek w historii o ocaleniu Rokuganu.
Na obu sesjach Jigoku pojawił się więź między Samurajem i Yin. Na pierwszej ich miłość była mocno zakcentowana i bushi z Klanu Lwa walczył o shugenje, którą kusił Fu Leng. Na drugiej relacja między Kuni i Garbatym Samurajem była subtelniejsza, ale gracze wyraźnie dali do zrozumienia, że ich bohaterów połączyłoby uczucie, gdyby spotkali się w innych czasach oraz w innym miejscu.
Scenariusz nie zakłada, że wątek miłosny musi się pojawić. Jeśli gracze nie chcą angażować się w romantyczną relację ich postaci pozostają towarzyszami broni, którzy wspólnie stawiają czoła najpotężniejszemu zagrożeniu, jakie kiedykolwiek pustoszyło Szmaragdowe Cesarstwo.
